Проголошення ЗУНР – яскравий вияв невмирущості національної ідеї України

21597

Витяг із виступу Президента України Віктора Ющенка на урочистій академії з нагоди 90-ї річниці утворення Західно-Української Народної Республіки (Львів, 1 листопада 2008 року).

Це – соборний для всієї України приклад перемоги нашого духу, народної сили і військової певності. Разом з появою Української Народної Республіки ця подія має загальноєвропейське значення і стоїть поруч з відновленням всіх центрально- і східноєвропейських національних держав.

Утворення Західно-Української  Народної Республіки дало поштовх до справді національного об’єднання українських земель, яке завершилося Актом Злуки 22 січня 1919 року.

В соборній державі, незалежній Україні ми повинні згадати кожного, хто в різні часи наближав нашу незалежність… На цій історії постає українська держава.

Українці утвердили себе як велика, сильна європейська нація… Ми нікому не дозволимо говорити з нами з позиції чи шантажу, чи сили.

Якщо будемо єдині, якщо не зійдемо на політичні манівці, ми зуміємо реалізувати цінності, які є суттю нашого національного життя. Цінності українського духу. Цінності європейської цивілізації, цінності справедливого і впевненого буття. Цінності, які були проголошені у Львові [1 листопада 1918 року] – незалежність, державність, соборність і духовність.

Джерела: http://www.president.gov.ua/news/11849.htmlhttp://www.umoloda.kiev.ua/number/1281/180/45329/.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: