Віктор Ющенко: “Синьо-жовтий стяг – це символ наших перемог”

Yushchenko - Derzhavnyi Prapor

З виступу Президента України Віктора Ющенка на церемонії підняття Державного Прапора України, що відбулася на Майдані Незалежності в Києві 23 серпня 2008 року.

Прапор – це наша незалежність, наш дух, честь і наша слава. Кольори нашого національного прапора майоріли вже на стягах давньоруських земель та міст, вони переважали на козацьких полкових хоругвах. Під час Весни народів 1848 року синьо-жовте знамено уперше було піднято над львівською ратушею як український національний прапор. У часи визвольних змагань 1917-1920 років він нарешті набув статусу державного, ставши символом Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки та Української держави.

Він 22 січня 1919 року майорів у Києві на Софійській площі в історичний День злуки українських земель. Це – найвищі, епохальні події нації. Відтоді в душах і серцях українців синьо-жовтий стяг навіки злився з поняттям Батьківщини і незалежності. Під ним ішли в бій за Україну. Із ним навіки увійшли в історію українські військовики – вічні Герої Крут. Уже в новітні, повоєнні часи синьо-жовтий прапор не раз надихав на подвиг українців, які кидали виклик радянській тоталітарній системі.

Згадаємо про те, що Першого травня 1966 року молодий робітник Григорій Москаленко і студент Віктор Кукса встановили синьо-жовтий прапор на приміщенні Київського інституту народного господарства. Першого травня 1972 року молодь на чолі з Романом Калапачем вивісили національні знамена в місті Стебнику. 22 січня 1973 року група юнаків – Володимир Мармус, Володимир Сеньків, Петро Вітів та Петро Винничук – підняли прапори в місті Чорткові на честь Акта злуки України й на знак протесту проти нової хвилі арештів української інтелігенції. Подвиги нашої молоді засвідчили: Україна жива, бо живе її прапор.

Мрія багатьох поколінь нашого народу збулася в наш час. Навесні 1990 року національний стяг піднімається над ратушами Тернополя і Львова, щоб 24 липня гордо замайоріти в столиці України перед Київською міською радою.

Імперія була приречена. Наша перемога стала невідворотною.

Історична справедливість звершилася в доленосному 1991 році. З синьо-жовтим прапором ми вибороли незалежність й відновили власну державність. З ним увійдемо до об’єднаної сім’ї європейських народів. Синьо-жовтий стяг – це символ наших перемог…

Наш Прапор об’єднує всі регіони в єдину соборну Україну. Він об’єднує нас у великий український народ. Любімо й шануймо його як найдорогоціннішу нашу національну святиню.

Джерела: http://www.zoda.gov.ua/news/4439/derzhavniy-prapor-objednuje-vsi-regioni-v-jedinu-sobornu-ukrajinu—viktor-jushenko.htmlhttp://www.cupol.lviv.ua/newsite/cupol/index.php?&id=28&backPID=47&begin_at=140&pS=1217538000&pL=2678399&arc=1&tt_news=53026&cHash=bfe93b1982

%d блогерам подобається це: