Віктор Ющенко: Суттю Конституції є розділ про права і свободи людини

prysiaha

(З виступу голови фракції Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» на парламентських слуханнях щодо політичної реформи в жовтні 2003 року; джерело – http://maidan.org.ua/arch/arch2003/1049966892.html.)

Теза номер один мого виступу: я переконаний, що душею нашої Конституції і її суттю є розділ другий, який називається «Права, свободи та обов’язки людини». Йому підпорядковуються всі інші розділи:

Президент
Верховна Рада
Прокуратура
Конституційний Суд
Правосуддя та т.д.

Це все механізми реалізації прав і свобод людини.

Давайте я прочитаю вам декілька ваших прав.

«Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканість». Я запитую 48 мільйонів українців: Ви справді вільні і захищені? – Ні!

Я зачитую іншу статтю: «Кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов телеграфної та іншої кореспонденції». Це іронія для України.

«Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте життя і сімейне життя». Шановні, та у ваше життя втручаються кожен день і на кожному кроці!

«Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження поглядів і переконань». Насправді країна живе по темниках Адміністрації Президента. Переслідують журналістів, вбивають журналістів!

«Громадяни України мають право на свободу об’єднань». Я звертаюся до народних депутатів діючого парламенту: шановні, ви спробували утворити тут демократичне депутатське об’єднання. І що у вас вийшло? – Нічого!

Наступна стаття Конституції: «Громадяни мають право вільно обирати і бути обраними до органів державної влади і місцевого самоврядування». А як насправді? Якщо не кум і не брат – ні у яку владу ви не потрапите. Ваші голоси сфальсифікують, підроблять протоколи.

Читаю далі: «Громадяни мають право на мирні зібрання». Ви пробували хоч один раз мирно зібратися?

«Кожен має право на підприємницьку діяльність». Спробуйте організувати справу, якщо у вас немає «даху» в СБУ чи МВС або податковій!

«Кожен має право на працю… Кожен має право на достатній рівень життя для себе і своєї родини». Хто має захищені ці права? – Ніхто.

І я звертаюся до вас із запитанням: Хіба нам Конституцію потрібно змінювати? Ні! Нам потрібно міняти владу. Нам треба мати ту владу, яка шанує букву закону, Конституцію, яка б гарантувала їх дотримання, мала сучасну політичну культуру.

Світлина: присяга Президента України Віктора Ющенка 23 січня 2005 року.

%d блогерам подобається це: