Президентство Віктора Ющенка: 10 фактів, про які варто пам’ятати

 1. Президентська каденція Віктора Ющенка почалась у результаті перемоги Помаранчевої революції – мирного протесту проти фальсифікації виборів. Заради збереження миру і спокою в Україні кандидат Віктор Ющенко відмовився від значної частини президентських повноважень.
 2. Президент Ющенко активно протидіяв корупції. Саме через корупційні звинувачення Президентом було відправлено у відставку Уряд Юлії Тимошенко і Голову РНБО Петра Порошенка. Президент домігся найуспішнішої антикорупційної реформи в історії України – впровадження ЗНО. Індикатор контролю корупції за часів Президента Ющенка мав найвищі показники.
 3. Президент Ющенко був гарантом чесних виборів, внаслідок яких уряди очолювали представники різних політичних партій. Він протистояв спробам узурпації влади з боку політичних сил, які представляли лише частину українського суспільства. Зокрема, в 2007 році Президентом було достроково припинено повноваження Верховної Ради України. В 2010 році Президент Ющенко прийняв волю Українського народу і забезпечив мирний перехід влади.
 4. Протягом всього президентського терміну Віктор Ющенко послідовно відстоював свободу слова в Україні. За часів Ющенка в Україні була вільна преса без “темників” і цензури.
 5. Президент Ющенко ніколи не зловживав повноваженнями, завжди дотримуючись принципу верховенства українського закону, а не закону сили. Цілком закономірно, що в 2005 – 2009 роках відбулося суттєве зниження рівня злочинності в Україні.
 6. Президент Ющенко проводив політику відновлення національної пам’яті. 28 листопада 2006 року Верховною Радою України було прийнято внесений Президентом законопроект «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні». В січні 2009 року Президент Ющенко видав Указ щодо розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні. В січні 2010 року він підписав Указ «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті».
 7. Одним із ключових напрямків внутрішньої політики Президента Ющенка була українізація. На момент завершення його каденції понад 80 відсотків учнів загальноосвітніх шкіл і студентів вищих навчальних закладів проходили навчання українською мовою.
 8. Президент Ющенко проводив незалежну зовнішню політику. В 2005 році згідно до його Указу було розпочато (і остаточно завершено в 2008 році) виведення українського миротворчого контингенту з Республіки Ірак. В серпні 2008 року він організував поїздку голів п’яти європейських держав до Тбілісі, врятувавши Грузію від російської окупації.
 9. Президент Ющенко домігся скасування дискримінаційної поправки Джексона-Веніка. В 2008 році Україна стала членом Світової організації торгівлі. Саме за часів Президента Ющенка економічної свободи в Україні було найбільше.
 10. Президент Ющенко чітко назвав євроатлантичну інтеграцію головним зовнішньополітичним пріоритетом України. Саме за часів Президента Ющенка було виконано велику підготовчу роботу до Угоди про Асоціацію між Україною і Європейським Союзом, закладено основи для майбутнього членства України в НАТО і ЄС.

Світлина з сайту http://www.orpheusandlyra.com.

Comments

 1. Це великий, добрий і славний Президент, до якого не спішили в Європі і НАТО, але з ним у нас був успіх! Дякую Вам щиро Віктор Ющенко! Ви справжній Український президент, вибраний нами! Ви все зробили у Ваших Силах!!! На жаль, авторитет штучно підривався ворогами, і перешкодили в подальших реформах! Сьогодні планують використовувати ніби ті самі напрями розвитку – інтеграція в європейські цінності і НАТО! На жаль з великими ускладненнями і жертвами! Це велика плата за те, що не цінили! Але вже скоро нові вибори! І Потрібно ставити крапки над і, тобто з гарантією! Потрібно знайти лідера, в іншому випадку, будем вибирати як мінімум з 10.

 2. Наталія says:

  Найкращий Президент Украіни! Демократ!!! Найнижчий долар ! Найнижчі тарифи! Найнижчі ціни на продукти! Єдиний податок! Найвище ввп,найбільший золотозапас ! Тверда гривня! Цілісна Украіна! От що таке Ющенко!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: