Ідеальна реформа

378272_2368829118304_1187553161_n

«Корупція – це завжди наслідок. … 90% це ті відносини, які спонукають корупцію, і коли ми говоримо про реформи, то це все, що звужує поле там, де може потенційно виникати корупція», – сказав Віктор Ющенко в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» 20 січня 2016 року. Цю тезу яскраво ілюструє освітня реформа, що її було впроваджено, зокрема, Указом Президента Ющенка, виданим рівно вісім років тому. Однією з найважливіших складових реформи, за словами третього Президента України, було визначення «незалежного тестування як єдиної форми і оцінки, і потім відбору абітурієнтів для вищої української школи».

«Єдиної форми» – це, власне кажучи, і все, що треба знати про цю частину реформи. «Тестування – відповідь на те як вимести корупцію з вищої школи, замінити конкурс гаманців на конкурс знань, де ключовий критерій знання», – заявив Президент Ющенко на прес-конференції у Львові 22 квітня 2008 року. З цим важко не погодитись, ба більше – ті самі слова можна застосувати й до корупції в середній освіті, пов’язаної з «корегуванням» результатів випускних іспитів, середніх балів атестатів тощо.

От тільки незрозуміло: що мають на увазі ті, хто дорікають Президенту Ющенку за «відсутність реформ»?

Джерела: http://ua.112.ua/interview/oboviazkovoiu-umovoiu-peremohy-nad-vorohom-ie-stabilni-tsiny-i-stabilni-hroshi-286099.htmlhttp://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/244/2008http://zik.ua/news/2009/06/25/zno__odna_z_nayglybshyh_reform_u_pedagogitsi_ukrainy_spryamovana_proty_186295http://vgolos.com.ua/news/zovnishnie_nezalezhne_otsinyuvannya_ie_udarom_po_koruptsii_u_vyshchiy_shkoli__yushchenko_4600.html?print

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: