Віктор Ющенко: “Його день – це наше народження”

Звернення Президента України Віктора Ющенка з нагоди Дня народження Тараса Шевченка 9 березня 2009 року.

Дорогий Український народе, дорогі співвітчизники!

Сьогодні – День народження Тараса Шевченка. Я хочу сказати про нас.

Ми – великий, різний, непростий, щирий народ, який уміє сильно любити. Але часто і особливо переконливо – любити не себе. Ми – українці. Боремося за правду і найдужче – один з одним. Ми – українці. Титул цієї землі. «Великі самодержці». І вправні шукачі себе в чужому слові і в чужому житті. Досвідчені прохачі чужої ласки по чужих столицях.

«Великих слів велика сила…»

Це – ми. І, втім, це – також ми:

Здатні на зміни.

Здатні стати нацією.

Вже сповнені цією ідеєю. Не розвіяні. Не розміняні. Не розкуплені. Здатні на вчинок.

Якщо у вічності є дух, що не втрачає сили вести з Господом розмову за Україну і за нас, то, я вірю, що цей дух – Шевченко.

Не ідол. Не божество. Не ікона. Дух. Наш вічний, праведний дух. Його день – це наше народження. Ми здатні цінувати Його день без фальшу, з природною людською шаною, за якою – повага до себе.

Зараз складно. Зараз дуже непросто. Але все стане на свої місця. Я не маю жодного, найменшого сумніву, і цю впевненість хочу передати вам.

«Блаженний муж на лукаву

Не вступає раду,

І не стане на путь злого

І з лютим не сяде…»

Треба вірити у нашу силу. Треба бути собою. Треба намагатися діяти разом – особливо нині. Без корисливості, продажності, захланності. Допомагаючи один одному і добре усвідомлюючи вагу тієї мети, що перед нами. І ми все зуміємо зробити.

Саме про це я хотів сказати сьогодні. У День Шевченка. У наш День.

Сказане Ним – правдиве:

«Діла добрих обновляться,

Діла злих загинуть…»

 

Світлина: виступ Віктора Ющенка під час церемонії відкриття пам’ятника Шевченку в Празі (https://image.tsn.ua/media/images2/608xX/Mar2009/92961cd9a2_118766.jpg)

%d блогерам подобається це: