Віктор Ющенко про присвоєння звання Герой України Степану Бандері

bandera_yushchenko

Це ніякий не політичний хід. Це не якесь політичне флюгерство. Більше того я скажу: на Бандері не заробиш. Як сучасний політик ти будеш сидіти в кожній аудиторії і в кожну сторону пояснювати на протилежні запитання. Тому що одна половина аудиторії не може відповісти, де був Бандера в 41 році.

Для мене було питання, як націю привести до розуміння цього. Бо питання – не в розчерку пера Президента. Мова йде про те, як на цьому прикладі збирати докупи країну, показувати, що у нас є власна історія, історія становлення нашої незалежності. Це те, що може нас об’єднувати, це те, що не роз’єднує. І тому, власне кажучи, формування такого підходу, формування оцінки цього діяча зайняло найбільше часу. Бо як ви розумієте, на високому політичному рівні окрім мене такої роботи ніхто не проводив.

(З виступу на телевізійному каналі “Інтер” 28 січня 2010 року; джерело -http://old.politika.inter.ua/uk/article/2010/01/28/30)

У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про присвоєння С. Бандері звання Герой України

За незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу п о с т а н о в л я ю:

Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена Держави БАНДЕРІ Степану Андрійовичу – провідникові Організації українських націоналістів (посмертно).

Президент України В.ЮЩЕНКО

м. Київ, 20 січня 2010 року
N 46/2010

(Джерело – http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/46/2010)

На фото: Президент Ющенко покладає квіти до пам’ятника Степанові Бандері у селі Старий Угринів на Івано-Франківщині (2 лютого 2010 року) Світлина Миколи Лазаренка / УНІАН

Comments

  1. Володимир says:

    І що важливо, Відзнаку Героя України Президент вручив особисто внукові Степана Бандері- Степану Бандері! Як нині це пам”ятаю-Стефко у Франківську показував цю Відзнаку і Указ Президента….А потім це скасували через кишенькову судову систему-але Стефко цю медаль зберіг надійно за кордоном…і до нині!

    • Олександр says:

      Це були найкращі часи для Украінців в Украіні, і героів шанували, економічно розвивались самиии швидкими темпами в Європі, і війни недопустив, тому і зжерли Украіноненавсники єдиного Украінського Президента.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: