Ще раз про роль Віктора Ющенка у становленні сучасної Української держави

Харків. Весна 2010-го. Розраховуюсь у крамниці 100-гривневою купюрою зразка 1996 року. Молода продавчиня з недовірою читає вголос прізвище: “Ющенко”.

– Хіба він тоді вже був?

– Звичайно, – відповідаю я, – Віктор Ющенко був Головою НБУ, і гривню було введено саме під його керівництвом.

– Та Ви що? А я думала, нам його лише у 2004-му з Америки прислали!

Насправді державницька діяльність Віктора Андрійовича Ющенка не обмежується роками його перебування на посаді Президента України (більше про ці роки – у матеріалі «Президентство Віктора Ющенка: 10 фактів, про які варто пам’ятати»).

Зокрема, Національний банк України під головуванням Віктора Ющенка впровадив систему електронних платежів, аналогів якої на той момент не було навіть у деяких найбільш розвинених західних країн.

Було зупинено інфляцію, створено Банкнотно-монетний двір і проведено справедливу грошову реформу, яка не мала конфіскаційної складової – тобто, обмін старих грошей на нові проводився без обмежень.

Завдяки Віктору Ющенку на нових українських грошах з’явилися обличчя гетьмана Івана Степановича Мазепи та інших справжніх українських героїв.

Уряд Прем’єр-міністра Віктора Ющенка в 2000 році вперше в новітній історії України прийняв і виконав бездефіцитний бюджет. Було покладено край бартерним операціям і створено умови для економічного зростання, яке тривало аж до світової кризи 2008 року.

Ще перебуваючи на посаді Прем’єр-міністра України, Віктор Ющенко опікувався відновленням національної пам’яті на засадах відкритого і чесного аналізу історичних подій. Про це свідчать, зокрема, його виступ на Міжнародному Форумі з Голокосту в Стокгольмі в січні 2000 року й участь разом із Прем’єр-міністром Польщі Єжи Бузеком у відкритті українсько-польського Меморіалу жертв тоталітаризму в Харкові.

Після закінчення президентської каденції Віктор Ющенко продовжує брати активну участь у творенні Української держави. Саме Президентові України 2005-2010 років ми великою мірою завдячуємо підписанням Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, можливістю їздити до більшості європейських країн без віз, наданням автокефалії Православній церкві України. Продовжується розпочата Президентом Ющенком робота з декомунізації та з визнання на державному рівні справжніх українських героїв.

Доба Віктора Ющенка в історії України триває.

 

Світлина зі сторінки http://www.istpravda.com.ua/articles/2011/04/29/37058/.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: