Небезпечна гра словами

Маю враження, що останнім часом у свідомості багатьох українців з’явилася стійка асоціація між словами «фашист» і «бандерівець». На мою думку, це надзвичайно шкідливий результат цілеспрямованої роботи кремлівських пропагандистів. Виходить, що нібито або фашизм не такий вже й поганий, або Бандера – такий самий злочинець, як і очільники нацистського режиму. Щоб не потрапляти до цієї пастки, перед тим, як міркувати про «фашистів-бандерівців», най навіть і навмисно перекручуючи слова на кшталт «фошисти» або «бендерівці», варто згадати, про що взагалі йдеться.

Фашизм – страшна людоненависницька іделогія, під гаслами якої на території нинішньої України та інших країн Європи було закатовано мільйони людей. Фашисти цілеспрямовано переслідували та знищували євреїв, ромів, гомосексуалістів, представників інших етнічних і соціальних груп. Від рук фашистів загинули Олена Теліга та її колеги – цвіт української інтелігенції. Злочини фашизму на українській землі залишили незагоєну рану в душі кожного українця. Якщо хтось посміє назвати мене фашистом, я сприйму це не як жарт, а як найгіршу образу.

Щодо бандерівців, то вони, попри всі намагання радянських фальсифікаторів, займають в історії України належне їм гідне місце. Через відмову співпрацювати з нацистами провідника Організації українських націоналістів Степана Бандеру було ув’язнено до нацистського концтабору разом із братами, які в цьому концтаборі загинули. Самого Бандеру в 1959 році вбив радянський агент, так само, як раніше агентами було вбито Симона Петлюру та Євгена Коновальця. Ця трагічна послідовність є підтвердженням місця бандерівців у історичному ланцюзі, який поєднує Українську народну республіку та політв’язнів-шістдесятників. Ланцюзі, без якого сьогоднішня незалежна Україна була б неможливою.

Чи маємо ми право, знаючи про трагічні долі Бандери та його соратників, закатованих або на багато років кинутих за грати нацистським і радянським режимами, жартома називати себе «бандерівцями», ще й ставлячи поруч слово «фашист»? На мою думку, питання риторичне.

Наостанок пропоную подивитись на справжніх бандерівців. Слава Україні!

Comments

  1. Фріц Теофіл says:

    Все-таки, “фашистами”, “жидобандерівцями” та іншими подібними термінами роспропаганди, українці називають себе в порядку стьобу. Тут ситуація схожа на випадок з фламандськими гезами та гаслом: “Краще бути турком, ніж папістом!” Небезпека всерйоз захопитися справжнім фашизмом загрожує лише окремим гарячим головам, які здали свій розум на зберігання якомусь хитрому доброзичливцеві. І хоч таких гарячих голів в нас зовсім небагато ( глупота в українців, зазвичай, виявляється інакше ), але все-ж є трішки. І з огляду на них, ця стаття корисна і потрібна. Як потрібні статті про шкоду тютюну та алкоголю. Бо якщо є щанс, що бодай одна людина кине пити-палити-не дружити з головою – значить, час, витрачений на написання статті, витрачений недарма.

    Інша справа, що такі статті добрі в якості “гарніру” – коли за тиждень виходить щонайменше 10-15 статей, серед яких є дві-три, які можна назвати “головною стравою” сайту. А це “гарнір”. Коли ж така “гарнірна” стаття – взагалі єдина за кілька місяців… Це може бути лише ознакою того, що сайт не зовсім мертвий, а так – ще трішечки живий.

    Між іншим, зараз українських інтернет-користувачів дуже цікавить відомо яка тема. Сайти та блоги, на яких з`являються новини про останні події та “аналітика” – ніколи не залишаються без відвідувачів. Причому, кожен “аналізує” ( найчастіше так ) зі своєї дзвінниці, крізь призму своїх політичних поглядів. Це один з процесів, під впливом яких створюється нова карта політичних вподобань українців, де діяльність Ющенка – вже історія, причому перебріхана… Хтозна, може діяльність сайту, який оперативно висвітлює останні події та розумно їх коментує, виявляючи при цьому свою про-ющенківську позицію, і могла б вплинути якось на цей процес.

  2. Фріц Теофіл says:

    P.S. Героям слава!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: