Хто переміг 17 січня 2010 року?

«На початку розпаду Радянського Союзу зарубіжні експерти прогнозували Україні найлегший шлях до нового життя. А вийшло навпаки. Серед колишніх радянських республік Україна з погляду нашої мети – національної державності – у найгіршому становищі. З року в рік нас переслідує руйнівна стихія політичної нестабільності. Звернімо увагу, найгостріше вона постала у період помаранчевої влади. Здавалося б, дивно. Усі говорять про чвари між Президентом Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко. Насправді це не чвари, а гостра політична боротьба, за якою, з боку Ю. Тимошенко, стоять антиукраїнські сили, внутрішні і зовнішні, яких тривожить перспектива становлення України як зрілої національної держави, відродження українського народу як успішної нації.

Картина надзвичайно виразна й однозначна. На сьомому місяці помаранчевої влади Прем’єр-міністр Ю. Тимошенко організовує змову з метою усунення Президента з посади шляхом імпічменту. Під час виступу на Майдані незалежності Віктора Ющенка після його інавгурації прихильники Тимошенко кричали «Юля! Юля!», а в серпні наступного року, винісши її на сцену на руках, перекричали Президента, що виступав з нагоди Дня незалежності України, не дали йому говорити. Ю. Тимошенко перешкодила Президентові В. Ющенкові виступити у Верховній Раді із щорічним посланням, вона носилася з ідеєю сильного канцлера, тобто, ясна річ, нейтралізації ролі Президента В. Ющенка в політичному житті країни.» (З виступу Юрія Бадзя на презентації книги спогадів Світлани Кириченко «Люди не зі страху».)

Після невдалої спроби фальшування результатів президентських виборів-2004 Віктор Янукович здійснив чергову спробу державного перевороту в 2007 році, що її зупинив Президент Ющенко, призначивши дострокові вибори до Верховной Ради.

У 2009 році Тимошенко та Янукович вже разом планували антидемократичні зміни до Конституції, які б дозволили їм на довгі роки поділити країну «на двох».

Політичні сили, керовані Януковичем і Тимошенко, систематично порушували політичні домовленості, зокрема, публічно відмовляючись від раніше задекларованої мети – членства України в НАТО. Було помітно, що на зустрічах із російським диктатором Путіним Янукович і Тимошенко поводились радше як васали аніж офіційні представники незалежної держави.

Під час президентської виборчої кампанії 2009-2010 років і Тимошенко, і Янукович безсоромно використовували адміністративний ресурс, завішували гігантськими зображеннями власних облич цілі багатоповерхові будинки, демонстративно продовжували агітацію напередодні й у день виборів.

Президент Ющенко попри те, що був змушений постійно боротися проти спроб узурпації влади вищезазначеними особами, неухильно дотримувався курсу на національне відродження та європейську інтеграцію.

У першому турі виборів Президента України 17 січня 2010 року українська нація віддала Віктору Януковичу та Юлії Тимошенко 35.25% і 25.05% голосів відповідно. Віктор Ющенко посів п’яте місце з 5.45% голосів виборців.

«Що це все означає?» – запитує Юрій Бадзьо. – «Я бачу два джерела такої дивної позиції. Перше – страх перед минулим, психологічна залежність від нього, у декого не тільки психологічна.

Друга причина глибша й серйозніша. Це особливості української натури, перевага у нашому сприйнятті світу художнього мислення над логічним. Тому так багато в нас емоцій і декларацій замість аналізу і логічного висновку.»

На цьому ставлю три крапки. Адже аналіз і логічний висновок – особиста справа кожної людини.

Comments

 1. Геннадый says:

  Чим далі, тим більш зрозумілим буде ставати хто є хто. З янучарою стало зрозумілим назавжди більшості українцям. Таке ж розуміння приходить і щодо Тимошенко. А щодо Ющенка таке розуміння прийде значно пізніше, тому він на декілька порядків вищий і розумніший за цих обох разом узятих. І саме ця обставина не дозволяє більшості українців, які ще не вийшли із совка, зрозуміти кого вони мали і кого вони так по дурному втратили на чолі держави

 2. Фріц Теофіл says:

  Ті експерти, які прогнозували Україні найлегший шлях – були просто не в темі. І навіть не спробували в неї вникнути. Інакше, не висловлювали б таку некомпетентну точку зору. Без сили, всі природні багатства – як камінь на шиї в потопаючого. ( Діаманти в Південно-Африканській Республіці і діаманти в Сьєрра-Леона привели до зовсім різних результатів ) А сила неможлива без свідомості – розуміння, хто ти є, що тобі потрібно і хто твій ворог.

  Щодо Віктора Андрійовича. Якщо ми не здамо Україну росіянам, то через певний ( достатньо тривалий ) час його “реабілітують”. Мовляв, гарна людина і економіст непоганий, але з надто м`яким характером і тому не зміг… Такий тухлий компроміс з правдою.

  Але зараз вороги хочуть ослабити Україну за допомогою тієї ж зброї, якою вони повалили Ющенка. Компоненти зброї ті ж самі – їхня брехня плюс наша глупота. На цей раз, ціллю інформаційних кілерів став Порошенко. Брехня з явними ознаками маніпуляції, розрахована на те, що людина, якою маніпулюють, не здатна зупинитись, бодай на хвильку, і подумати. Схожість з брехнею, якою валили Ющенка – надзвичайно велика. Випробовується на міць наша найслабша ланка – здоровий глузд. Якщо ми пройдемо це випробування – здобудемо волю. Якщо ні – шанси на волю з`являться лише далеких наших нащадків. Через тисячу років. В далекій галактиці.

 3. Фріц Теофіл says:

  P.S. Юрій Бадзьо викликає в мене велику повагу. Але з його висновками я не можу погодитись. З тим, що наш народ зрадив Ющенка, промінявши його на Юлію Тимошенко, через свою “художню натуру”, яка, мовляв, не дає нам логічно мислити.

  Неодмінною складовою дійсно художньої натури є почуття прекрасного. Художня натура дуже добре відчуває фальш. Тому, художня натура – гарний фільтр від брехні, не гірший за логіку.

  Тут не “художнє мислення”, а громадянський інфантилізм, залишки рабства. Наслідок того, що ми “постколоніальна, посттоталітарна та постгеноцидна нація”. І більш нічого.

  В хохла, який кричить “Юля-юля!”, або “Пасічник – зрадник!” стільки ж “художнього”, скільки в кацапа-чорносотенця, який напився стєкломою. І навіть менше.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: