Катерина Ющенко проти «імперії зла»

Katherine_Chumachenko_1988

Архів Президентської бібліотеки Рональда Рейгана зберігає інформацію про великий обсяг роботи, що його виконала співробітниця Білого дому Кетрін Чумаченко під час останніх семи місяців президентства Рональда Рейгана (з червня 1988 року по січень 1989 року), а також, її біографію:

«[Кетрін] Чумаченко народилася в Чикаго в 1961 році, в родині українців, які залишили Радянський Союз п’ять років перед тим. Вона виросла у великій українсько-американській громаді Чикаго. Чумаченко брала активну участь в українських і правозахисних організаціях від початку навчання в середній школі, займаючи лідерські позиції в декількох таких групах перед своїм приходом до Білого дому Рейгана. Вона отримала ступінь в галузі міжнародної економіки Джорджтаунського університету в 1982 році, пройшла Українську літню програму Гарвардського університету в 1985 році і отримала ступінь МВА в Університеті Чикаго в 1986 році. Потім вона працювала в Державному департаменті, під керівництвом помічника секретаря з прав людини і гуманітарних питань до березня 1988 року.

Після часу, проведеного в Білому домі Рейгана, Чумаченко працювала в Міністерстві фінансів, а також економістом у Об’єднаного економічному комітеті Конгресу. Після того, як Україна проголосила свою незалежність від Радянського Союзу в 1991 році, Чумаченко переїхала до столиці України, Києва, де вона обіймала посаду в міжнародній бухгалтерській фірмі KPMG. Вона була співзасновником американсько-українського фонду, який перекладав закони та тексти для подальшого використання українським урядом. У 2005 році вона стала громадянкою України.

Чумаченко одружилась із українським політиком Віктором Ющенком в 1998 році. Він був прем’єр-міністром України в період з 1999 по 2001 рік, і був обраний президентом країни в 2004 році.»

Ті, хто, на відміну від Володимира Путіна, вважає однією з найбільших трагедій ХХ століття не розпад Радянського Союзу, а власне його існування, мають усі підстави для того, щоб подякувати Катерині Михайлівні за її внесок у руйнування «імперії зла».

Джерело: https://reaganlibrary.archives.gov//archives/textual/smof/chumache.htm

Світлина: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Katherine_Chumachenko_1988.jpg

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: