Не бийте по голоблі

У зв’язку з подіями навколо відкриття громадської приймальні «Опозиційного блоку» у Львові згадалось інтерв’ю Віктора Ющенка «Українській правді» чотирирічної давнини:

Віктор Ющенко: – … Знаєте, чому так себе ведуть Табачник або Азаров? Тому що за ним стоять приблизно 14 мільйонів українців, які думають так само як і вони. І тут анафема на одну людину не допоможе. Якщо ви хочете зробити крок, бийте не по голоблі, а по коню: навчіться говорити з тими 14 мільйонами людей.

«Українська правда»: – Але ж якраз вам і не вдалося знайти цей ключ до східної України?

В.Ю.: – Послухайте, якщо людей 400 років ламали, вмовляли, а потім через передовицю газети “Правда” кожний день калічили, то чого ви хочете від мене за п’ять років?! Що можу зробити, якщо ми живемо в третьому тисячолітті, а по парламенту ходить комуніст, і за ним стоять мільйони людей, які кажуть: “Та слухайте, з ними можна жити!”. Тому я й кажу: “Хлопці, не примушуйте шахтаря українську мову вчити. Не наша це мета, наша мета – щоб його діти говорили українською”.

А те покоління відпустіть. Подивіться на сьогоднішню владу, на її вік, на ідеологію, на цінності… Вам не здається, що ми маємо останню владу, яка носила в кишені червоні партквитки? Це остання генерація.

«У.П.» – Так ви теж її частина!

В.Ю.: – Так, і я теж її частина. А як же? Я такий же “каліка”. Тільки по вас ця каліч не пройшла. Ви стоїте на моїх плечах. Ви вище за мене, ви мудріші за мене. Правда, з вас і спитається більше. Тільки дайте цим українцям одне покоління, і ви Україну не впізнаєте!

Нажаль нині маємо черговий приклад того самого «биття по голоблі». Тим часом «хура й досі там»…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: